Menu
Renang di Sukan Paralimpik Musim Panas 2020 PemenangAcara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
50 m | ||||
SB2 | ||||
SB3 | Roman Zhdanov | Miguel Luque | Takayuki Suzuki | |
100 m | ||||
SB4 | Dmitrii Cherniaev | Moises Fuentes Garcia | Antonios Tsapatakis | |
SB5 | Andrei Granichka | Antoni Ponce Bertran | Li Junsheng | |
SB6 | Yevhenii Bohodaiko | Nelson Crispin Corzo | Matthew Levy | |
SB7 | ||||
SB8 | Andrei Kalina | Oscar Salguero | Yang Guanglong | |
SB9 | Stefano Raimondi | Artem Isaev | Dmitrii Bartasinskii | |
SB11 | ||||
SB12 | ||||
SB13 | ||||
SB14 | Naohide Yamaguchi | Jake Michel | Scott Quin |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
50 m | ||||
S5 | Zheng Tao | Wang Lichao | Yuan Weiyi | |
S6 | Wang Jingang | Hongguang Jia | Nelson Crispin Corzo | |
S7 | ||||
100 m | ||||
S8 | ||||
S9 | ||||
S10 | ||||
S11 | ||||
S12 | ||||
S13 | Ihar Boki | Oleksii Virchenko | Islam Aslanov | |
S14 | Gabriel Bandeira | Reece Dunn | Benjamin Hance |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
150 m | ||||
SM3 | Jesús Hernández | Ahmed Kelly | Grant Patterson | |
SM4 | Roman Zhdanov | Ami Omer Dadaon | Takayuki Suzuki | |
200 m | ||||
SM6 | Nelson Crispin | Andrei Granichka | Jia Hongguang | |
SM7 | Mark Malyar | Andrii Trusov | Carlos Serrano Zárate | |
SM8 | Denys Dubrov | Xu Haijiao | Yang Guanglong | |
SM9 | ||||
SM10 | ||||
SM11 | ||||
SM13 | ||||
SM14 |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
50 m | ||||
S2 | ||||
S3 | Arjola Trimi | Ellie Challis | Iuliia Shishova | |
S4 | ||||
S5 | Lu Dong | Teresa Perales | Sevilay Ozturk | |
100 m | ||||
S2 | Yip Pin Xiu | Miyuki Yamada | Fabiola Ramirez | |
S6 | ||||
S7 | Mallory Weggemann | Danielle Dorris | Julia Gaffney | |
S8 | Tupou Neiufi | Kateryna Denysenko | Jessica Long | |
S9 | Hannah Aspden | Nuria Marques Soto | Sophie Pascoe | |
S10 | ||||
S11 | Cai Liwen | Wang Xinyi | Li Guizhi | |
S12 | Hannah Russell | Daria Pikalova | Maria Santiago | |
S13 | Gia Pergolini | Carlotta Gilli | Katja Dedekind | |
S14 |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
50 m | ||||
SB3 | Marta Fernandez Infante | Nataliia Butkova | Nely Miranda Herrera | |
100 m | ||||
SB4 | Fanni Illés | Giulia Ghiretti | Yao Cuan | |
SB5 | Yelyzaveta Mereshko | Grace Harvey | Verena Schott | |
SB6 | Maisie Summers-Newton | Liu Daomin | Sophia Herzog | |
SB7 | ||||
SB8 | Ellen Keane | Sophie Pascoe | Adelina Razetdinova | |
SB9 | Chantalle Zijderveld | Lisa Kruger | Keira Stephens | |
SB11 | ||||
SB12 | ||||
SB13 | ||||
SB14 | Michelle Alonso Morales | Louise Fiddes | Beatriz Borges Carneiro |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
50 m | ||||
S5 | Lu Dong | Marta Fernandez Infante | Cheng Jiao | |
S6 | Jiang Yuyan | Nicole Turner | Elizabeth Marks | |
S7 | ||||
100 m | ||||
S8 | ||||
S9 | ||||
S10 | Mikaela Jenkins | Jasmine Greenwood | Chantalle Zijderveld | |
S13 | Carlotta Gilli | Alessia Berra | Daria Pikalova | |
S14 | Valeriia Shabalina | Paige Leonhardt | Ruby Storm |
Acara | Kelas | Emas | Perak | Gangsa |
---|---|---|---|---|
150 m | ||||
SM4 | Liu Yu | Zhou Yanfei | Nataliia Butkova | |
200 m | ||||
SM5 | ||||
SM6 | Maisie Summers-Newton | Yelyzaveta Mereshko | Verena Schott | |
SM7 | Mallory Weggemann | Ahalya Lettenberger | Tiffany Thomas-Kane | |
SM8 | Jessica Long | Xenia Palazzo | Mariia Pavlova | |
SM9 | Sophie Pascoe | |||
SM10 | ||||
SM11 | Ma Jia | Cai Liwen | Anastasia Pagonis | |
SM13 | Carlotta Gilli | Colleen Young | Shokhsanamkhon Toshpulatova | |
SM14 | Valeriia Shabalina | Bethany Firth | Louise Fiddes |
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
4x50 m 20 mata campuran | China Zhang Li Zheng Tao Yuan Weiyi Lu Dong | Itali Giulia Terzi Arjola Trimi Luigi Beggiato Antonio Fantin | Brazil Patricia Pereira Daniel de Faria Dias Joana da Silva Neves Talisson Glock |
---|---|---|---|
4x100 m S14 campuran | Great Britain Reece Dunn Bethany Firth Jessica-Jane Applegate Jordan Catchpole | Australia Ricky Betar Benjamin Hance Ruby Storm Madeleine McTernan | Brazil Gabriel Bandeira Ana Karolina Soares de Oliveira Debora Borges Carneiro Felipe Vila Real |
4x100 m 34 mata lelaki | Australia WR
| Italy
| |
4x100 m 34 mata perempuan | Italy Xenia Palazzo (S8) Vittoria Bianco (S9) Giulia Terzi (S7) Alessia Scortechini (S10) | Australia Ellie Cole (S9) Isabella Vincent (S7) Emily Beecroft (S9) Ashleigh McConnell (S9) | Canada Morgan Bird (S8) Katarina Roxon (S9) Sabrina Duchesne (S7) Aurélie Rivard (S10) |
4x100 m 49 mata campuran |
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
4×100 m 34 mata lelaki | |||
---|---|---|---|
4×100 m 34 mata perempuan |
Menu
Renang di Sukan Paralimpik Musim Panas 2020 PemenangBerkaitan
Renang Renang di Sukan Paralimpik Musim Panas 2020 Renang di Sukan Asia 2022 Renang di Kejohanan Akuatik Dunia 2024 Renang di Sukan Olimpik Musim Panas 2020 Renang di Kejohanan Akuatik Dunia 2023 Renang di Kejohanan Akuatik Dunia 2022 Renang di Sukan Para Asia 2022 Renang di Sukan Asia 2014 Renang di Sukan Asia Tenggara 2023Rujukan
WikiPedia: Renang di Sukan Paralimpik Musim Panas 2020 https://olympics.com/tokyo-2020/en/paralympics/gam... https://olympics.com/tokyo-2020/paralympic-games/e... https://olympics.com/tokyo-2020/paralympic-games/e... https://www.olympic.org/news/joint-statement-from-... https://tokyo2020.org/en/games/venue/paralympic/